sobota, 26 stycznia 2013

Ann ocenia... (17)

Jeżeli mój blog Wam się podoba możecie wysłać SMS o treści E00288 na numer 7122
Koszt sms-a to 1,23zł
Dzięki! <3

. . .
Pozycja nr. 17 to "Łowy" autorstwa Marty Tarasiuk

Zdradziecko zamordowany król, nastolatka zmagająca się z pracą domową, myśliwi zasadzający się na nietypową zwierzynę, naukowcy prowadzący tajne badania dla wojska oraz przepowiednia wypowiedziana przez magicznego jelenia. 
Pięć różnych historii, a każda z nich całkiem inna. Czy będziesz miał odwagę je poznać? 
(opis pochodzi ze strony marta-tarasiuk.blogspot.com)

. . .
"Łowy" czyli zbiór opowiadań jakiego jeszcze nigdy nie czytałam. Pięć różnych historii, które choć różnią się od siebie to mają pewien wspólny detal.
Fantastyka w czystej postaci, niekiedy przypominająca powieści z północnej Skandynawii. Wciągające science fiction i dramat. Wiele gatunków, odłamów literackich zawartych na 70 stronach niesamowitych "Łowów". To jedne z tych tekstów, w których podczas czytania człowiek wczuwa się w głównego bohatera. 
Barwne postaci, ciekawe osobowości, puszczone wodzy wyobraźni krainy i ich nazwy, odmienne, wciągające fabuły i historie. 
Młoda autorka pokazała jak wielki talent posiada i na jak wiele ją stać. Ja jestem pewna, że to nie koniec jej pisarskich możliwości i, że jeszcze nie raz zaskoczy. Operuje rozległym, ciekawym stylem pisania, tworzy własny, osobisty 'język'. 
Jedyne czego mogę się przyczepić to ilości stron w zbiorze. Opowiadania są za krótkie, zbyt szybko się kończą i czuje się pewien niedosyt. 

10/10

Zbiór "Łowy" można znaleźć na blogu autorki i pobrać na komputer w formie e-booka. 
Polecam! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz