sobota, 14 września 2013

Wrześniowo.

I zaczął mi się trzeci rok liceum. Przede mną klasa maturalna i jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Dziś odebrałam deklarację maturalną, którą muszę złożyć w sekretariacie do końca września. Póki co jestem pewna i zdecydowana na rozszerzony polski, ale wciąż zastanawiam się między geografią a wosem. Na filologi koreańskiej wymagają rozszerzonej geografii. Na japonistyce nie ma to wielkiej różnicy. Sama nie mam pojęcia na co powinnam się zdecydować. A może powinnam zdawać i geografię i wiedzę o społeczeństwie? Nie bardzo interesują mnie inne kierunki studiów.

Przede mną jeszcze dwa tygodnie dorywczej pracy i szukam czegoś innego. Praca fizyczna na produkcji to nic ciekawego, ale mam cel na który potrzebuję trochę pieniędzy. Pewna rzecz staje się coraz bardziej realna, a mi pozostaje wytrzymać jeszcze dwa tygodnie i odebrać wypłatę.

Ponieważ pracuję nie bardzo mam czas na czytanie książek. Po pracy jestem tak zmęczona, że nic mi się nie chce, więc ostatnio nie czytałam nic ciekawego. Polecono mi również film, który mam w planach obejrzeć, ale sama nie wiem kiedy to nastąpi.

Zbliżają się urodziny. Czuję się staro.

10 komentarzy:

 1. Współczuję ci rozpoczęcia zajęć w klasie maturalnej. Jednak wierzę, że podejmiesz właściwą decyzję z wyborem przedmiotu do zdawania na maturze.
  Zastanawia mnie taka sprawa: Dlaczego chcesz zdawać WOS na maturze? Jest ci w jakiś sposób potrzebny do kierunków studiów? Wiedza o społeczeństwie jest dość ciężkim tematem i niezwykle rozległym. Musisz się interesować w dużej mierze polityką etc., bo przez ostatnie dwa lata, właśnie takie pytania padają na maturze. Moją jedyną radą jest to, żebyś dokładnie zastanowiła się nad tym przedmiotem na maturze :)
  Ja w ogóle zaczynam zajęcia na studiach magisterskich dopiero od 12 października. Aktualnie planuję wyjazd gdzieś do ciepłych krajów, kiedy ty się męczysz w klasie maturalnej.
  Życzę miłego weekendu i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WOS potrzebny mi jest na studia. Moja nauczycielka WOSu stwierdziła, że nie jest taki trudny i jeżeli podejdę do tego poważnie i się nauczę to zdam. Szczególnie, że nie porywam się na rozszerzenie. ;)
   Ja planuję wyjazd do Anglii tak więc możliwe, że obie trochę odpoczniemy.
   Pozdrawiam. ;)

   Usuń
 2. Ja zaczęłam II rok liceum i już leżę rozłożona w łóżku - dopadła mnie choroba. Zacnie, zacnie, milordzie. :P
  Teraz, w ciągu tych kilku dni, nadrabiam zaległości w czytaniu. Właśnie skończyłam "Miasto Szkła" Cassandry Clare, jestem w trakcie "Mistrza i Małgorzaty", a potem czeka mnie jeszcze drugi tom "Maximum Ride" oraz wiele innych. Stosik zmalał przez wakacje, a potem powrócił do pierwotnych rozmiarów Mont Everest :D
  Moje urodziny są 30 września, więc już niedługo. Nie martw się kolejnym krzyżykiem na karku - ja nadal staram się zapomnieć, że za rok nieszczęsna osiemnastka xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choróbsko widzę dopada wszystkich - co drugi w łóżku z katarem. Zdrowiej szybko. ;)
   Jak Ci się podoba seria Darów Anioła? Uwielbiam "Miasto kości". Szczerze mówiąc reszty części niezbyt pamiętam. ;D
   Uwierz, że po osiemnastce to już szybko leci... Za szybko! Wydaje mi się jakbym wczoraj obchodziła 18ste urodziny, a to już dwa lata. ;D

   Usuń
  2. Ja tam jestem zdrowa! Ale może to dlatego, że nie chodzę do szkoły? :P

   Usuń
  3. No mnie rozłożyło totalnie. ;D

   Usuń
 3. A zastanawiałaś się w ogóle czy przyda Ci się do czegoś w życiu któraś z tych filologii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę studiować coś co mnie interesuje, a nie coś co zapewni mi dobrze płatną pracę, ale będzie mnie nudziło. Czy mi się przyda czy nie... nie wiem. W tym kraju wyższe wykształcenie i tak gówno daje, ale po japonistyce mam szansę na 'karierę zawodową' w kraju Sakury.

   Usuń
  2. Jesteś tego pewna? Dla obcokrajowców filologia to to samo jak w Polsce filologia polska, poza uczeniem polskiego w szkole możesz wielkie G.
   Nie mówię, że dobrze płatną, zastanawiam się czy można z tym robić COKOLWIEK. Raczej niewielu ludzi szuka korepetycji z koreańskiego itp...

   Usuń
  3. Jestem pewna, bo mnie to interesuje.

   Usuń