środa, 12 września 2012

Ann ocenia. (6)

Szósta już część cyklu mająca przybliżyć Wam moją skromną kolekcję ulubionych książek. Tym razem jednak nie skupię się na książce a na mandze.
Tytuł na dziś?


. . . 


Pozycja nr. 6 to "Naruto" autorstwa Masashiego Kishimoto.

Masashi Kishimoto (ur 8 listopada 1974) - twórca popularnej mangi Naruto i współtwórca anime powstałego na jej podstawie.
Masashi Kishimoto zadebiutował jako mangaka pracą Karakuri, która została wydana w 1996 przez wydawnictwo Shueisha. Za tę mangę otrzymał nagrodę Hop Step Award, przyznawaną raz w miesiącu przez magazyn Weekly Shonen Jump i przeznaczoną dla debiutantów.
Kolejna manga autorstwa Kishimoto - Naruto jest publikowana przez Weekly Shonen Jump od 1999.


Dwanaście lat przed wydarzeniami, na których koncentruje się seria, lis demon o dziewięciu ogonach zaatakował wioskę Konoha. Był potężnym demonem. Pojedyncze machnięcie jednego z jego dziewięciu ogonów było w stanie stworzyć tsunami lub zniszczyć górę. Atak spowodował chaos i śmierć wielu ludzi. Sytuację opanował Czwarty Hokage, który pokonał Dziewięcioogoniastego, poświęcając swoje własne życie i oddając duszę Bogu Śmierci, aby zapieczętować demona wewnątrz nowo narodzonego dziecka – własnego syna, którym jest Naruto Uzumaki. Czwarty Hokage po zapieczętowaniu Lisiego Demona został uznany za bohatera.
Zasada ustanowiona przez Trzeciego Hokage zabroniła mieszkańcom osady opowiadać o tamtym zdarzeniu komukolwiek. Naruto dorastał w samotności, bez przyjaciół, rodziny. Szukał uznania i uwagi w jedyny sposób, jaki znał – poprzez popisywanie się i rozrabianie.
Anime utrzymuje równowagę pomiędzy dramatem, a komedią, dodając do tego mnóstwo akcji. Seria śledzi dojrzewanie i rozwijanie umiejętności Naruto i jego przyjaciół, akcentując ich wzajemne interakcje i wpływ przeszłości na ich osobowości. Naruto odnajduje przyjaciół w Sasuke Uchicha i Sakurze Haruno, dwojgu młodych ninja, którzy razem z nim zostali wybrani, by utworzyć trzyosobową drużynę pod dowództwem doświadczonego nauczyciela Kakashiego Hatake. Naruto zdobywa przyjaźń dziewięciu innych geninów z jego byłej klasy, których spotka ponownie w czasie egzaminu na chunina. Bohaterowie rozwiną nowe umiejętności, poznają lepiej siebie i innych mieszkańców osady oraz przeżyją własne przygody.

Dużo słyszałam o mandze nim sama po nią sięgnęłam. Nie pamiętam kiedy to było i ile lat minęło od pierwszego obejrzanego przeze mnie odcinka anime Naruto. Pamiętam jednak, że pokochałam anime niemal od razu. Optymizm, pozytywne nastawienie do świata, dążenie do celu i realizacja marzeń głównego bohatera sprawiła, że sam Naruto stał się dla mnie w pewien sposób autorytetem. Od wielu lat pozostaję wierną fanką mangi i anime i podejrzewam, że to nigdy się nie zmieni. Nie żaden Dragon Ball... a właśnie Naruto.

Mangę w języku polskim można znaleźć i przeczytać na Manga Library.
Anime z napisami w języku polskim można znaleźć i obejrzeć na Naruto.wbijam.pl bądź na stronie Shippuuden.pl

Polecam gorąco!
10/10

1 komentarz:

  1. Oglądałam kiedyś Naruto w telewizji, ale zaprzestali wyświetlania anime :(
    Obejrzałam kilka odcinków Shippuudena. Kocham Hinatę oraz Naruto, oczywiście :)

    OdpowiedzUsuń